TEMAT TYGODNIA: Święto Mamy i Taty

TEMAT DNIA: Moi rodzice.

Poniedziałek, 25.05.2020r.

 

  1. „Przeciwieństwa” – swobodne posługiwanie się pojęciami jakościowymi w rozmowie – dostrzeganie przeciwieństw. Przy dowolnie wybranej muzyce dziecko porusza się szybko, wolno, do przodu, do tyłu, głośno, cicho. Przy każdej aktywności ruchowej Rodzic zaznacza przeciwny ruch, np. Teraz będziemy poruszać się do przodu, a teraz przeciwnie: do tyłu itp. Zadaje pytanie: Co to jest przeciwieństwo?, dziecko odpowiada i rozmawia na temat swoich doświadczeń.
  2. „Moi rodzice” – dostrzeganie roli taty i mamy w życiu dziecka, doskonalenie umiejętności poprawnego wypowiadania się pod względem gramatycznym. Dziecko siedzi na dywanie. Rodzic rozkłada pośrodku duży arkusz szarego papieru, na którym naklejone są postaci: mama i tata. Rodzic mówi: To mama i tata, prezentuje wyrazy do globalnego czytania: mama, tata ( Napisane na dużej kartce, Wielkimi literami).  Z pomocą dziecka nakleja je obok odpowiedniej postaci. Dziecko wypowiada się na temat roli rodziców.

mom and dad cartoon illustration isolated on white

  1. „Kwiat z dłoni” – przeliczanie w zakresie 1–5, rozwijanie ekspresji poprzez nadawanie nowego znaczenia przedmiotom. Dziecko siada do stolika, na tacach są przygotowane dłonie wycięte z papieru, papierowe kwiaty, listki, kokardki, kleje. Dziecko przelicza swoje palce u jednej i u drugiej dłoni, przelicza palce papierowych dłoni. Nakleja dłonie na karton, na każdym palcu nakleja kwiat. Rodzic pyta: Z ilu kwiatów masz bukiet? Dziecko ozdabia kwiaty listkami i kokardką.
  2. Piosenka dla mamy 😊 Słuchamy i uczymy się śpiewać 😊

https://www.youtube.com/watch?v=IdxQW3jqYtA

  1. Pokoloruj Kartkę na Dzień Mamy.

 

Kochani Rodzice, wyżej wymienione zadania są propozycjami , nie ma obowiązku realizowania wszystkich punktów. 😊

Pozdrawiam, Ciocia Klaudia 😙