Propozycja zajęć na grupy Słoneczniki.

Środa, 08.04.2020r.

1. Dzisiejsze zajęcia zaczniemy od zagadki, która odnosi się do naszego tematu przewodniego. Przyjrzyj się ilustracji. Czy potrafisz powiedzieć jak nazywa się zawartość takiego koszyczka?

1. Przeczytajcie wiersz i odpowiedzcie na pytania.

„Wielkanocny koszyczek”

Zbigniew Domitroca

W małym koszyczku

dużo jedzenia,

które niesiemy

do poświęcenia:

chleb i wędlina,

kilka pisanek

oraz cukrowy

mały baranek.

Drożdżowa babka,

sól i ser biały,

i już jest pełny

koszyczek mały…

Pytania:

• Po co niesiemy święconkę do kościoła?
  • Czy potrafisz wymienić co było w koszyczku?

1. Kochani pewien mały zajączek szykuje swój wielkanocny koszyczek, chowa do niego śliczne pisanki. Przyjrzyj się uważnie ilustracji. Czy wszystkie jajeczka są już w koszyczku?

Policz ile pisanek jest w koszyczku, ile leży obok. Może spróbujesz policzyć ile zajączek ma wszystkich kolorowych jajek?

1. Czas na trochę ruchu. Zapraszam do zabawy w kurczaczki. Drogi Rodzicu puść utwór „Taniec kurcząt w skorupkach” Pozwól dziecku na dowolna interpretacje tańca do muzyki. Umówcie się, że co jakiś czas będziesz robić pauzę a w tym czasie dziecko powinno kucnąć i skulić się jak małe jajeczko. Gdy muzyka zostaje włączona dziecko wraca do tańca.

1. Kochani zapraszam do obejrzenia krótkiego filmu na temat przygotowania święconki. Film ma na celu pokazanie dziecku co chowamy do świątecznego koszyczka oraz jakie znaczenie mają te elementy .

1. Jeśli znajdziecie trochę wolnego czasu zapraszam do ćwiczenia rączek. Mam nadzieję, że znajdziecie coś dla siebie.

1. Aby umilić Wam wolny czas mam dla Was kilka muzycznych propozycji.