Czwartek, 02.04.2020 r.

TEMAT DNIA: MAŁE I DUŻE ZWIERZĘTA

Kochane przedszkolaki, spędzacie teraz czas z tymi, których kochacie najmocniej – z waszą rodziną. A czy wiecie, że zwierzęta także mają swoje rodziny? Dziś proponujemy wam zajęcia, dzięki którym nauczycie się, jak wyglądają rodziny zwierząt gospodarskich. Miłej zabawy!

1. WIERSZ „CHODZI KURKA”

Przeczytajcie wiersz. Poproś by dziecko odpowiedziało na pytania znajdujące się pod tekstem.

„Chodzi kurka” Iwona Salach

Chodzi kurka po ogródku,

małe ziarnko trzyma w dzióbku.

A dla kogo? A dla dzieci,

co gromadka za nią leci.

Po ogródku chodzi kurka

i pazurkiem czyści piórka,

a za kurką kogut – tatko

pilnie strzeże swego stadka.

1. Jakie zwierzątko chodziło po ogródku?
  2. Dla kogo kura niosła ziarenko?
  3. Kto latał za kurką?
  4. Kto pilnował stada?
  5. Jakie odgłosy wydają kura, kogut i kurczak?

1. ZABAWA DYDAKTYCZNA „KURZA RODZINA”

Wydrukujcie obrazek znajdujący się poniżej lub wyświetlcie go na ekranie. Rodzicu, przeczytaj dziecku kolejno wyrazy znajdujące się w ramkach i poproś aby dziecko dopasowało je do odpowiednich obrazków. Jeśli wydrukowaliście obrazek, dziecko może połączyć linią ramki i obrazki. Jeżeli oglądacie go na ekranie, możecie zapisać zdjęcie na komputerze a potem otworzyć je w programie Paint i pozwolić dziecku na eksperymenty z narzędziami do rysowania. Może uda mu się z waszą pomocą narysować linie? J

1. ZAJĘCIA DYDAKTYCZNE „RODZINY ZWIERZĄT”

Wydrukujcie rodziny zwierząt z pliku PDF (większe zwierzęta) lub z obrazków (mniejsze zwierzęta-wersja ekonomiczna). Pomóż rozciąć dziecku obrazki na pojedyncze zwierzęta. Wymieszajcie obrazki. Poproś, aby dziecko podzieliło zwierzęta według ich rodzin.

Jeśli nie macie możliwości wydrukowania, zróbcie zadanie na ekranie.

Poproś aby dziecko wskazywało mamę, tatę i dziecko w każdej rodzinie. Spróbujcie nauczyć się nazw każdego zwierzęcia.

Plik – PDF

1. ZABAWA GRAFOMOTORYCZNA „DZIECKO I MAMA”

Wydrukuj obrazek. Poproś dziecko, aby otoczyło pętlami w taki samym kolorze pary zwierząt – mamę i jej dziecko.

Jeśli nie masz możliwości wydruku, poproś, by dziecko wskazało pary palcem na ekranie.

1. ZABAWA PLASTYCZNA „KROWA”

Wydrukujcie obrazek krowy. Jeśli nie macie takiej możliwości, wspólnie narysujcie to zwierzę.

Zapytaj dziecko: czego brakuje krowie?

Spróbujcie ozdobić krowę brakującymi łatami. Możecie nakleić je z plasteliny czy kolorowego papieru, narysować lub wykleić nietypowymi materiałami znalezionymi w domu (np. posmarować kontury łat klejem i posypać makiem).

Jeśli macie ochotę pochwalić się swoją pracą lub innymi pracami plastycznymi wykonanymi w tym tygodniu, wyślijcie nam wasze zdjęcia na adres jeszana@wp.pl

Możecie uwiecznić na zdjęciach także inne zabawy, jakie proponowaliśmy wam w tym tygodniu.

Wasze fotografie zamieścimy na stronie. Bardzo za wami tęsknimy i będzie nam miło zobaczyć was choćby na zdjęciach 🙂

1. ZABAWY TANECZNE

W ramach zajęć ruchowych zapraszamy na zajęcia taneczne prowadzone przez Wujka Marcela. W prawdzie nie mogą się one odbyć w przedszkolu, ale Wujek nie zapomniał o swoich Maluchach. Obejrzyjcie całą rodziną nagranie i wspólnie pobawcie się tańcem.

Zapraszamy również do zapoznania się z ofertą zajęć tanecznych online. Informacja o pierwszych bezpłatnych zajęciach na stronie:

Pamiętajcie także o naszym przedszkolnym Facebooku, gdzie znajdziecie jeszcze więcej pomysłów na ciekawe spędzanie czasu.