Propozycje aktywności dla dzieci z grupy ,,Słoneczniki” – piątek  02.04.2021r.

Temat dnia: ,,Wyprawa po wiosenne słońce.”

 

  1. ,,Droga Julki” – labirynt. Zadaniem dziecka będzie poprowadzenie dziewczynki przez labirynt. Karta pracy do pobrania poniżej.

Zadanie 1 labirynt (PDF)


  1. ,,Wiosenna matematyka” – zabawa matematyczna, doskonaląca umiejętność dodawania i odejmowania. Potrzebne będą: wydrukowane i wycięte obrazki przedstawiające motyle, kwiaty i pszczoły. Wydrukowane i wycięte kartoniki z cyframi i znakami.

zadanie 2 wiosenna matematyka

zadanie 2 matematyka

Przy tym zadaniu można wykonać proste działania matematyczne, np. ,,Ile jest niebieskich kwiatów a ile czerwonych?” (dziecko układa z jednej strony kwiaty niebieskie, z drugiej czerwone, pod zbiorami umieszcza kartoniki z odpowiednimi cyframi a pomiędzy nimi znak: =, >, <.). ,,Na łące rosło 5 kwiatów, przyleciało 7 pszczółek. Jeden kwiatek pomieści tylko jedną pszczółkę. Czy wystarczy kwiatów dla pszczół?”, lub ,,Na ramieniu Zosi usiadły niespodziewanie 3 motyle. Za chwilę zjawiły się jeszcze 2. Ile motylków usiadło Zosi na ramieniu?” itp.

To zadanie ogranicza tylko nasza wyobraźnia, można porównywać, dodawać, odejmować 🙂


  1. ,,Sudoku w ogródku” – zadaniem dziecka będzie ułożenie sudoku J Do pobrania poniżej.

zadanie 3 sudoku


  1. ,,Wiosenna sałatka” – wspólnie przygotujcie zdrową sałatkę.

  1. Zadanie dla chętnych:
  • MŁODSZE SŁONECZNIKI: zadania na str. 51.
  • STASZE SŁONECZNIKI: zadania na str. 72-73.

  1. Nie zapomnijcie wybrać się na wiosenny spacer 🙂

Proszę pamiętać, że są to propozycje, część z nich można w razie potrzeby zmodyfikować. Nie ma obowiązku realizowania wszystkich propozycji. Jeśli chcieliby Państwo podzielić się np. zdjęciem z wykonania jednego
z proponowanych zadań można podesłać je  na mojego e-maila alicjaharasimowicz@gmail.com