Propozycje aktywności dla dzieci z grupy ,,Słoneczniki” – środa  31.03.2021r.

Temat dnia: ,,Wiosenka, wiosenka w konwaliowych sukienkach.”

1. ,,Biedronka” – zabawa plastyczna rozwijająca małą motorykę. Wspólnie wykonajcie czerwoną biedroneczkę w kropeczki. Możecie zainspirować się którąś z poniższych propozycji 😉

zadanie 1 biedronka (PDF)

1. ,,Żabi żabot” – wierszyk logopedyczny, usprawniający aparat mowy dziecka.

1. ,,Pierwsze oznaki wiosny” – czyli mała gimnastyka dla smyka 🙂

1. ,,Gąsienica” – utrwalanie poznanych liter. Do tego zadania potrzebne będą: wydrukowana gąsienica, mazak, kredka.

W gąsienicy znajdującej się z lewej strony należy wpisać litery wielkie pisane (po jednej na koło), a w gąsienicy z prawej strony małe. Zadaniem dziecka będzie połączenie w pary małej i wielkiej litery.

1. ,,Wiosenna karta pracy” – zadaniem malucha będzie policzenie poszczególnych elementów znajdujących się na obrazku i wpisanie w kwadraciki właściwej cyfry. Młodsze dzieci mogą narysować odpowiednią ilość kropek. Dodatkowo możecie ułożyć proste zadania matematyczne, np. ,,Ile jest razem pszczółek i biedronek”, ,,Czy motylków jest więcej, czy mniej niż kwiatków?”

1. Wybierzcie się na wiosenny spacer 🙂

1. Zadanie dla chętnych MŁODSZYCH SŁONECZNIKÓW: zadania na str. 48-49.