Poniedziałek, 25.05.2020r.

TEMAT DNIA: MOI RODZICE

Witajcie Dzieciaki! Ten tydzień poświęcimy naprawdę ważnemu tematowi. Myślę, że będzie on dla was bardzo ciekawy, bo dotyczy tego co jest wielkim skarbem – RODZINIE. Zbliża się święto waszych mam i waszych tatusiów, więc nie zabraknie też zadań właśnie o nich. Startujemy!

1. ZABAWA „DO KOGO TO NALEŻY?”

Przygotujcie duże pudełko. Poproście, aby rodzice ukryli w nim po kilka przedmiotów należących do członków waszej rodziny. Spróbujcie losować kolejno przedmioty z pudła i odgadywać, do kogo należą. Możecie utrudnić zadanie i odgadywać z zamkniętymi oczami.

1. ZABAWA GRAFOMOTORYCZNA „WYCIECZKA ROWEROWA”

Ania postanowiła wybrać się ze swoimi rodzicami na wycieczkę rowerową. Połączcie liniami każdą osobę z jego rowerem. Pokolorujcie obrazek.

1. ZABAWA MATEMATYCZNA „CZŁONKOWIE RODZINY”

Wytnijcie obrazki przedstawiające członków rodziny. Naklejcie je na pustą kartkę w kolejności od najmłodszego do najstarszego. Pokolorujcie obrazki.

1. PIOSENKA „TRA LA LA DLA MAMY I TATY”

Posłuchaj uważnie piosenki. O kim ona opowiada?

Spróbuj nauczyć się piosenki dla rodziców, żeby zaśpiewać ją dla nich w dniu ich święta.

1. Moja mama jest kochana

Moja mama wszystko wie

Kiedy do mnie się uśmiecha

Tak zaśpiewam jej.

Ref.: Tra la la, Tram pam pam

Najpiękniejsza mamę mam

Tra la la, Tram pam pam

Zaraz buzi mamie dam

1. W domu, w sklepie, na spacerze

Z moim tatą nie jest źle

Gdy prowadzi mnie za rękę

to uśmiecham się.

Ref.: Tra la la, Tram pam pam

Wspaniałego tatę mam.

Tra la la, Tram pam pam

Mamie, tacie buzi dam.

1. ZABAWA PLASTYCZNA „PORTRETY”

Wydrukuj obrazek. Przyjrzyj się uważnie portretom rodziców i zastanów się jakich elementów brakuje. Dorysuj brakujące elementy i pokolorujcie postacie.

1. ZABAWA MATEMATYCZNA „PRZECIWIEŃSTWA”

Wydrukujcie obrazki. Wymieszajcie je na dywanie a potem spróbujcie połączyć w pary. Jeśli nie macie możliwości wydruku, poproście rodziców, by przeczytali wam pierwszą kartę z pary, a wy spróbujcie podać jej przeciwieństwo.

1. PRACA PLASTYCZNA „KWIAT Z DŁONI”

Posmarujcie dłoń zieloną farbą i odciśnijcie na środku kartki. Policzcie, ile palców widać na obrazku. Porównajcie ile palców jest u waszej dłoni. Na czubku każdego palca namalujcie kwiaty robiąc odciski opuszkiem palca. Ile kwiatków powstało?

Wytnijcie z kolorowego papieru doniczkę i przyklejcie ją pod wykonanym obrazkiem. Możecie także namalować doniczkę farbami.

Nie zapomnijcie pochwalić się efektami waszych dzisiejszych zabaw. Czekamy na wasze zdjęcia na naszym przedszkolnym Facebooku. J