Propozycje zadań dla grupy Bratki

Poniedziałek, 08.11.2021r.

Temat: Miejsce, w którym mieszkam

-Pierwszą propozycją na dzień dzisiejszy jest zabawa Ciepło-zimno

Wybieramy jakąś średniej wielkości rzecz. Może to być jakaś zabawka. Dziecko zamka oczy lub wychodzi z pokoju, w tym czasie rodzic chowa daną rzecz. Za pomocą słowa ciepło rodzic sygnalizuje ,że dziecko zbliża się do miejsca, gdzie jest schowana zabawka. Zimno natomiast oznacza oddalanie się. Aby podkreślić odległość można dodać ciepło, cieplej lub zimno , zimniej…

https://www.youtube.com/watch?v=B5b6oAJdfsI  film przedstawiający zabawę

– Porozmawiajmy o naszym otoczeniu

Czy wiesz w jakim mieście znajduje się nasze przedszkole?

Czy mieszkasz w tym samym mieście czy może miejscowość w jakiej znajduje się Twój dom nazywa się inaczej? Mieszkasz w dużym mieście, małym miasteczku czy może na wsi?

SZCZECIN  Tak pisze się nazwę miasta, w którym jest nasze przedszkole.

Czy potrafisz nazwać, którąś z liter tego wyrazu?

Ilustracja poniżej to herb Szczecina czy wiesz co przedstawia?

Herb przedstawia na niebieskiej tarczy ukoronowaną głowę gryfa o czerwonych piórach. Korona oraz dziób są koloru złotego. Gryf  To mitologiczny stwór przedstawiany jako lew ze skrzydłami i głową orła oraz z długimi, spiczastymi uszami. Gryfy żyły zaszyte wgłębi lasów i niewielu ludzi miało okazję je widzieć, ale niektórzy twierdzili, że były one całe poryte czarnymi piórami z wyjątkiem piersi, które były czerwone. Według innych gryfy miały białe skrzydła i błękitne pióra na szyi, a jeszcze inni dostrzegli złociste upierzenie, mieniące się wszystkimi kolorami tęczy. Gryf był symbolem przebiegłości i podstępu, ale także zręczności i siły. Książęta ze słowiańskiego rodu Gryfitów, którzy władali Pomorzem Zachodnim od ok. X do XVII w., uczynili gryfa godłem swojej krainy. W związku z tym gryf występuje nie tylko w herbach wielu pomorskich miast, ale również w nazwach, takich jak np. Gryfino, Gryfice.

Spróbuj pokolorować kolorowankę według wzoru.

– karta pracy „ Miasto i wieś”

Spróbuj połączyć elementy pasujące do miasta oraz te pasujące do wsi

-Karta pracy „Domy”

Policz ile domów jest na ilustracji, następnie pokoloruj taką samą ilość kółek poniżej.

Kolejnym zadaniem jest połączenie domów kolejno według wielkości od najmniejszego do największego.

– Ostatnią propozycją jest kolorowanie według zamieszczonego wzoru, może spróbujesz dorysować coś od siebie?

Życzę miłego dnia, do zobaczenia jutro 😊