Piątek, 29.05.2020r.

TEMAT DNIA: ŚWIĘTO TATY

 

Witajcie Słoneczniki! To już ostatni dzień rodzinnych zabaw. Dziś nasze zadania będą nam opowiadać o tacie. W prawdzie jego święto będzie dopiero za miesiąc, ale chcemy już teraz z nim świętować. W końcu to tydzień rodziny. J Do dzisiejszych zabaw zaproście mamę, żeby pomogła wam przygotować niespodzianki dla taty.

 

 1. PRACA Z OBRAZKIEM „DZIEŃ OJCA”

Przyjrzyjcie się uważnie ilustracji i odpowiedzcie na pytania.

 

 

Pytania:

 • Co przedstawia ilustracja?
 • Jakich członków rodziny widzimy?
 • Jaką uroczystość świętuje rodzina?
 • Jakie prezenty dzieci wręczyły tacie?
 • Co czują postaci na obrazku?
 • W jaki sposób możecie okazać miłość swojemu tacie?

 

 1. ZABAWA KULINARNA „KWIATEK ŚNIADANIOWY”

Tatusiowie, to zwykle straszne łasuchy. 😉 Myślę, że będzie im bardzo miło, gdy przygotujecie dla nich niezwykłe śniadanie. Proponujemy wam zrobienie kwiatka śniadaniowego. Poproście o pomoc mamusie. Możecie wymyślać także inne „obrazki” z tego, co znajdziecie w lodówce.

 

Potrzebne będą:

 • plasterki wędliny
 • zielony ogórek
 • pomidor
 • plasterek żółtego sera
 • serek mozarella
 • sałata
 • kabanos

 

Przygotowanie:

Wycinamy z sera okrąg, a na nim kładziemy plaster pomidora i serka mozarelli, ozdobionego na środku ketchupem – będzie to środek kwiatka. Do tego dołączamy płatki, które przygotowujemy z wędliny składanej w ruloniki. Z ogórka wycinamy łodyżkę, a z sałaty układamy listki. Dla ozdoby wycinamy jeszcze pręciki z kabanosa, którymi przeplatamy płatki.

 

 

 1. Pamiętacie „Książkę dla mamy i taty” we wtorkowych zadaniach (zad.5)? Dziś przyszła kolej na wypełnienie stron, dotyczących waszych tatusiów. Kiedy skończycie uzupełniać wszystkie strony, podarujcie książkę rodzicom.

 

 1. PIOSENKA „TRA LA LA DLA MAMY I TATY”

Dziś świętujemy razem z tatusiami. Przypomnijcie sobie piosenkę, szczególnie drugą zwrotkę.

 

 

 

 1. Moja mama jest kochana

Moja mama wszystko wie

Kiedy do mnie się uśmiecha

Tak zaśpiewam jej.

 

Ref.: Tra la la, Tram pam pam

Najpiękniejsza mamę mam

Tra la la, Tram pam pam

Zaraz buzi mamie dam

 

 1. W domu, w sklepie, na spacerze

Z moim tatą nie jest źle

Gdy prowadzi mnie za rękę

to uśmiecham się.

 

Ref.: Tra la la, Tram pam pam

Wspaniałego tatę mam.

Tra la la, Tram pam pam

Mamie, tacie buzi dam.

 

 1. ZABAWA PLASTYCZNA „KRAWAT DLA TATY”

Wydrukujcie obrazek. Przyjrzyjcie się krawatowi z lewej strony. Przygotujcie kulki z plasteliny i wylepcie nimi krawat z prawej strony według podanego wzoru. Jeśli nie macie plasteliny, możecie pokolorować kropki kredkami lub pomalować je farbami.

Podarujcie obrazek swojemu tacie.

 

 

 1. GRA DYDAKTYCZNA „PO MIODEK DLA TATUSIA”

Zabawa z tatą to świetna sprawa. Przygotujcie grę, w którą będziecie mogli z nim zagrać. Wydrukujcie planszę do gry (w wersji kolorowej lub czarno-białej) oraz instrukcje. Miłej zabawy.

 

PDF-INSTRUKCJA

PDF-PLANSZA CZ-B

PDF-PLANSZA KOLOR

 

 

 1. ZABAWA PLASTYCZNA „KWIATEK DLA TATUSIA”

Zapraszamy was do wykonania dla taty pięknego tulipana. Oklejcie zielonym papierem rolkę po papierze toaletowym i przyklejcie do niej wycięte listki. Następnie wytnijcie z kolorowego brystolu płatki tulipana. Jeśli nie macie brystolu, to wytnijcie podwójnie płatki z papieru kolorowego i naklejcie je na wycięty z kawałka kartonu (np. po paczce czy po butach) zarys kwiatka. Natnijcie rolkę na górze w dwóch miejscach i wciśnijcie w otwory płatki tulipana. Możecie również zamiast kolorowego papieru ozdobić kwiatek malując go farbami. Jeśli chcecie, możecie wykonać też inną roślinkę dla taty. Gotową pracę wręczcie tacie razem z laurką z krawatami. Nie zapomnijcie zaśpiewać piosenki oraz o uściskach i całusach.

 

 

 

 

Nie zapomnijcie pochwalić się efektami waszych dzisiejszych zabaw. Czekamy na wasze zdjęcia na naszym przedszkolnym Facebooku. 😉

https://www.facebook.com/Przedszkole-Strefa-Malucha-Technopark-Pomerania-793261094138608/?ref=br_rs