Organizacja przedszkola i żłobka

Organizacja przedszkola i żłobka

Godziny otwarcia

Nasz placówka czynna jest od poniedziałku do piątku, przez cały rok kalendarzowy w godzinach 7:00 do 17:00 z wyjątkiem świąt i dni ustawowo wolnych od pracy.kot
Coroczny termin przerw w pracy placówki ustala dyrektor przedszkola.

Liczebność dzieci w grupie

W trosce o zapewnienie odpowiedniej jakości opieki oraz indywidualnego podejścia wychowawców do każdego z naszych podopiecznych, zapewniamy optymalną liczebność grup wiekowych.
Każda z grup prowadzona jest przez nauczyciela wychowawcę oraz nauczycieli wspierających: lingwistę i logopedę. Ponadto nauczycielkom pomagają ciocie na etacie pomocy z obowiązkami woźnej oraz wolontariusze – studenci Pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej.
Posiłki

Posiłki dla naszych dzieci przygotowywane są przez zaprzyjaźnioną z przedszkolem firmę cateringową, która jest w trakcie procedury nadania certyfikatu ISO 901.Firma posiada nowocześnie i profesjonalnie wyposażoną kuchnię, zapewnia odpowiednio zbilansowane posiłki zawierające najwyższe wartości odżywcze i energetyczne. Dba również o różnorodność dań, ich świeżość i właściwe przygotowanie. Dzieci otrzymują kolorowe i zdrowe posiłki, które przygotowywane są ze świeżych produktów, bez ulepszaczy i konserwantów.Biorąc pod uwagę fakt, iż dzieci w wieku przedszkolnym są w okresie intensywnego wzrostu i rozwoju dbamy o prawidłowe żywienie naszych podopiecznych. Uwzględniamy również indywidualne potrzeby żywieniowe dzieci.

Zapewniamy pięć posiłków dziennie:

  • I śniadanie
  • II śniadanie
  • obiad (drugie danie)
  • obiad (zupa)
  • podwieczorek

Rodzice codziennie mają wgląd do aktualnego jadłospisu.

Wypoczynek
tola-siedzi-lewo-KLOCEKPo obiedzie, we wszystkich grupach, prowadzone są zajęcia wyciszające, a w grupie 3-latków dzieci korzystają z leżakowania z możliwością snu. To czas relaksu przy łagodnej muzyce, słuchanie bajek i opowiadań do poduszki. To czas bajko- i muzykoterapii. Jeśli dziecko nie ma ochoty na spanie, to nie śpi, przegląda wtedy książki, słucha opowiadań bądź spokojnej muzyki i odpoczywa.