Propozycje aktywności dla dzieci z grupy ,,Słoneczniki” – piątek  16.04.2021r.

Temat dnia: ,,Przygody duże i małe nie tylko na ekranie.”

1. Ten dzień proponuję wykorzystać na małe przyjemności 🙂

Być może uda się znaleźć chwilę na coś czego jeszcze nie próbowaliście razem 😉

1. Poczytajcie wspólnie książki J Może macie swoje ulubione, jeśli tak to jakie? Jestem ciekawa 🙂

1. Przygotujcie ulubione danie lub deser 🙂

Możecie skorzystać z wypróbowanego przeze mnie przepisu na muffinki J Wierzch możecie posypać kruszonką zamiast płatkami.

JABŁKOWE MUFFINKI

Składniki:

• 2 duże jajka
  • 150g drobnego cukru do wypieków
  • szczypta soli
  • 1 torebka cukru waniliowego (lub łyżka ekstraktu z wanilii)
  • 150ml jogurtu naturalnego
  • 100ml oleju słonecznikowego
  • 250g mąki pszennej
  • 2 łyżeczki proszku do pieczenia
  • 2 duże jabłka
  • 50g płatków owsianych (najlepiej górskich) plus trochę do posypania (opcjonalnie)

Kruszonka

• 50 g miękkiego masła
  • 50 g cukru
  • 75 g mąki

Wszystkie składniki ugniatamy do uzyskania pożądanej konsystencji. Przygotowana kruszonka wystarczy na posypanie 12 muffinek.

Wykonanie:

Jabłka obierz, pokrój w kostkę .

Jajka roztrzep z cukrem, solą oraz ekstraktem waniliowym. Dodaj jogurt oraz olej i wymieszaj dokładnie.

Do miski przesiej mąkę z proszkiem do pieczenia, wsyp płatki i wymieszaj delikatnie z resztą masy. Pamiętaj, by nie mieszać zbyt długo, bo muffiny wyjdą twarde i gumowate.

Pokrojone jabłka  wmieszaj do ciasta. Rozdziel całość pomiędzy zagłębienia w formie na muffiny wyłożonej papilotkami lub wysmarowanej masłem i oprószonej mąką.

Piecz w temperaturze 180°C przez około 20 – 25 minut, aż wyrosną i się zarumienią, po czym podawaj jeszcze lekko ciepłe lub wystudź na kratce.

Smacznego 🙂

1. Stwórzcie razem grę planszową i zagrajcie w nią 🙂

1. Podwińcie rękawy i pobawcie się dowolną masą sensoryczną 🙂

Inspiracje znajdziecie tu https://panimonia.pl/2018/01/23/masy-sensoryczne-plastyczne-przepisy/ i tu https://mojedziecikreatywnie.pl/2018/02/masy-plastyczne-dla-dzieci-diy/